Kartalia. Specjalista od kart i życzeń od 1998 roku
Dobroczynne Kartki Wielkanocne
 

Książka za uśmiech


Książka za Uśmiech to akcja dobroczynna prowadzona przez Fundację Festina Lente przy współpracy wolontariuszy Fundacji „Dr Clown”. Wolontariusze przekazują bibliotekom w szpitalach dziecięcych książki i audiobooki. Mali pacjenci otrzymują też sprzęt do słuchania i oglądania książek multimedialnych – odtwarzacze mp3 oraz tablety. Akcja zapoczątkowana została przed Świętami Bożego Narodzenia w 2012 roku. Do tej pory wolontariusze odwiedzili dzieci w kilkunastu szpitalach w całej Polsce.
 

Gdzie byliśmy?
Wolontariusze odwiedzili między innymi Ortopedyczno-Rehabilitacyjny Szpital Kliniczny w Poznaniu. Rozbawieni mali pacjenci, w myśl naszego hasła, odwdzięczyli się uśmiechem za przyniesione podarki od Fundacji Festina Lente: ksiażki papierowe i elektroniczne oraz urządzenia do ich czytania – tablety i odtwarzacze mp3.

Chorym dzieciom z Oddziału Neuroinfekcji Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II tuż przed Świętami Wielkanocnymi wolontariusze przynieśli tablet i odtwarzacz mp3 oraz górę książek i audiobooków.

I jeszcze jedno wydarzenie w ramach akcji Książka za Uśmiech. Tuż przed Wielkanocą w szpitalu w Zielonej Górze, na oddziale pediatrii, otwarto świetlicę Fundacji “Dr Clown”.  Została ona wyposażona między innymi w tablet i odtwarzacz mp3, ufundowane przez Fundację Festina Lente. Według relacji wolontariuszy: “Zachwytom nie było końca. Młodzież od razu zabrała się do konkretnej pracy a my przyglądaliśmy się z ogromnym zaciekawieniem i uczyliśmy się, jak jeszcze można wykorzystać takie wspaniale urządzenia do naszej terapii. Serdecznie dziękujemy.”

Z początkiem kwietnia akcja Książka za Uśmiech zawitała do szpitala przy ulicy Wojciecha w Szczecinie. Świetlice wszystkich pięciu oddziałów szpitalnych otrzymały książki ufundowane przez Fundację Festina Lente. Na oddziale reumatologii wolontariusze z Fundacji „Dr Clown” czytali z najmłodszymi pacjentami ebooki i audiobooki na sprzęcie przekazanym przez Fundację Festina Lente. Według relacji organizatorów:  „Dzieci było ok. 25, wszystkie bardzo zainteresowane książkami, nie mówiąc o tablecie, do którego ustawiały się kolejki  niektóre dzieci nie chciały czekać, więc inne czytały im na głos, fajna sprawa!”

W akcji zorganizowanej na Boże Narodzenie w 2014 roku udział wzięło 16 firm. Przekazano około 1000 książek o wartości ok. 20 tysięcy złotych do 20 świetlic i bibliotek przyszpitalnych. Dziękujemy!

Więcej o akcji: http://www.festina-lente.org.pl/ksiazka-za-usmiech
Dobroczynne Karty Firmowe


Kartalia istnieje od 1996 roku i od samego początku angażuje się w akcje społeczne. Dobroczynne Karty Firmowe mają już miliony klientów urzeczonych ich ładunkiem artystycznym. Trzeba tych kart dotknąć, aby uwierzyć, że Kartalia jako jedyna firma w branży wyrzuciła ze swej oferty banał i nudę powtarzalnych wzorów.Cztery inkubatory dla Centrum Zdrowia Dziecka i jeden inkubator dla Instytutu Matki i Dziecka, specjalistyczna karetka Mercedes, dziesiątki tysięcy złotych to realna pomoc, którą Cartalia przekazała na rzecz wspieranych fundacji. 

Do akcji włączyły się takie fundacje jak:

Wspólna Droga, Centrum Zdrowia Dziecka, Instytut Matki i Dziecka, Fundacja Akogo?, KIDPROTECT, ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych,  WATOTO - Dzieci Afryki, Fundacja Rodzin Adopcyjnych, Fundacja Hospicjum Onkologiczne, Fundacja Dzieci Niczyje,
Jutro będzie lepsze niż było wczoraj, te nadzieje i deklaracje niesie od firm do klientów nowa kolekcja Kart Bożonarodzeniowych.

Każda firma wysyłając kartę z Kartali staje się ambasadorem wspieranych przez nas akcji.  Karty dobroczynne to widoczny przejaw, że polskie firmy realizują ideę odpowiedzialnego biznesu.