Kartalia. Specjalista od kart i życzeń od 1998 roku
Dobroczynne Kartki Wielkanocne
 

REGULAMIN

Regulamin zakupów sklepu internetowego działającego pod adresem
WWW.KARTKIWIELKANOCNE.ORG będący własnością firmy:

Siedziba:
Kartalia, Jolanta Karwowska
Warszawa

ZAMÓWIENIA

§1

WWW.KARTKIWIELKANOCNE.ORG jest sklepem internetowym. Zamówienia przyjmowane są 24h na dobę na stronach.

§2

Warunkiem realizacji zamówienia jest założenie konta na stronieWWW.KARTKIWIELKANOCNE.ORG przez klienta, prawidłowe wypełnienie formularza zakupu (szybki zakup) lub podanie niezbędnych informacji doradcy handlowemu.

§3

Zamówienia realizowane są wyłącznie w dni robocze.

§4

Termin realizacji zamówienia: próbki: 1-2 robocze; czyste, bez nadruku: 2-3 dni robocze; 
z nadrukiem: 6-10 dni roboczych. W przypadku przedłużenia czasu realizacji sklep WWW.KARTKIWIELKANOCNE.ORG informuje o tym klienta, który ma prawo zrezygnować z zakupu. Za termin realizacji zamówienia uważa się czas od potwierdzenia przyjęcia do momentu wysłania paczki. W przypadku płatności przelewem, termin realizacji liczy się od dnia wpłynięcia pieniędzy na nasze konto.

§5

W przypadku zamówień złożonych za pośrednictwem stron WWW.KARTKIWIELKANOCNE.ORG klient dostaje e-mail z informacją o zakupie na adres podany w zamówieniu. W wiadomości będzie znajdować się prośba o potwierdzenie zamówienia poprzez kliknięcie w link zawarty w wiadomości. Każde zamówienie musi być potwierdzone przez klienta. Jeśli zamówienie nie zostanie potwierdzone w przeciągu 48h, kontaktujemy się z klientem. W przypadku, gdy nie uda się uzyskać potwierdzenia, takie zamówienie może być anulowane.

Zamówienie może zostać anulowane przez kupującego najpóźniej do momentu rozpoczęcia jego realizacji przez sklep.

§6

Sklep WWW.KARTKIWIELKANOCNE.ORG może zwrócić się do klienta o dodatkowe potwierdzenie złożonego zamówienia.

§7

Sklep WWW.KARTKIWIELKANOCNE.ORG zastrzega sobie prawo odmowy realizacji zamówienia w sytuacji gdy zaistnieje niemożliwość wykonania bądź realizacji zamówienia, a także gdy zamawiający nie przestrzega regulaminu.

 

ODBIÓR OSOBISTY

§1

Odbiór osobisty w Salonie Kartalia w Warszawie:
ul. Farbiarska 73

GODZINY OTWARCIA:

pon-pt 11.00-18.00 sob. po wcześniejszym telefonicznym umówieniu

§2

W przypadku odbioru towaru w naszym punkcie klient musi przedstawić wydrukowane zamówienie. Przy płatności przelewem (przedpłata) jest to warunek konieczny do wydania towaru. W przypadku braku wydruku zamówienia, towar może być wydany na podstawie danych w dokumencie tożsamości, o ile będą zgadzały się z danymi w zamówieniu.

§3

Warunkiem odbioru jest uprzednie złożenie zamówienia i umówienie się z pracownikiem WWW.KARTKIWIELKANOCNE.ORG na termin odbioru. Klient podpisując odbiór towaru, potwierdza jego zgodność z zamówieniem.
 

DOSTAWA

§1

Koszty dostawy ponosi klient (chyba że oferta mówi inaczej). Koszt wysyłki podany jest przy każdym produkcie w zależności od wybranej formy płatności.

§2

Wysyłki dokonywane są za pośrednictwem firmy kurierskiej GLS, Poczty Polskiej na terenie całego kraju oraz UPS za granicę. Przesyłki dostarczane ZA POBRANIEM są obciążone kosztami, wynikającymi z cennika danego przewoźnika.
Pozostałe dostawy - do uzgodnienia.

§3

Wszystkie paczki jakie wysyłamy są starannie pakowane, w sposób gwarantujący bezpieczeństwo towaru podczas transportu.

§4

Przed odbiorem paczki należy zwrócić uwagę, czy nie nosi ona śladów wskazujących na jej uszkodzenie lub otwarcie. Klient ma prawo do sprawdzenia zawartości paczki w obecności kuriera po podpisaniu listu przewozowego. W przypadku mechanicznego uszkodzenia towaru lub niezgodności z zamówieniem, należy poprosić kuriera o spisanie protokołu szkody, który będzie podstawą do ewentualnych reklamacji. Tylko z takim protokołem podpisanym przez kuriera będą uwzględniane reklamacje dotyczące uszkodzenia towaru.

§5

Wszystkie paczki wysyłane firmą kurierską są standardowo ubezpieczone, co gwarantuje pełne bezpieczeństwo przesyłki.

§6

Do każdego zamówienia dołączany jest paragon fiskalny lub faktura VAT (w zależności od wyboru klienta).
 

PŁATNOŚCI

§1

Klient podczas składania zamówienia ma możliwość wyboru formy płatności:

- płatność przelewem
- płatność za pobraniem
- płatność gotówką
- płatności online

§2

Płatność przelewem - płatności (wartość zamówienia: koszt towaru + ewentualne koszty wysyłki) należy dokonać na rachunek firmowy wskazany po złożeniu zamówienia. Towar zostanie wysłany po zaksięgowaniu należności na naszym koncie. W szczególnych przypadkach, jeśli nie będziemy mogli zrealizować zamówienia (brak dostępności), pełna kwota zostanie zwrócona na konto wskazane przez klienta w najkrótszym możliwym czasie.


§3

Płatność za pobraniem - klient dokonuje płatności gotówką w momencie odbioru paczki pod adresem wskazanym w zamówieniu. Opłata przekazywana jest kurierowi. Ta forma płatności możliwa jest tylko przy zamówieniach na produkty bez nadruku (czyste).

§4

Płatność gotówką - po wybraniu opcji ,,odbiór osobisty'' klient może za towar zapłacić gotówką. Ta forma płatności możliwa jest tylko przy zamówieniach na produkty bez nadruku (czyste)

§5

Płatności online - Klient może dokonać płatności za pośrednictwem systemu Płatności.pl, bezpośrednim przelewem ze swojego banku lub kartą płatniczą.
 

REKLAMACJE

§1

W przypadku ujawnienia wady lub uszkodzenia towaru klient kontaktuje się ze sklepem WWW.KARTKIWIELKANOCNE.ORG

§2

W przypadku gdy towar okaże się niezgodny w momencie zakupu (10 dni od odebrania paczki), klient ma prawo zwrócić towar do siedziby firmy na nasz koszt w celu wymiany na nowy, wolny od wad lub odstąpić od umowy. W przypadku odstąpienia od umowy klient dostaje zwrot kwoty wpłaconej za przedmiot (bez kosztów transportu) na wskazany przez niego rachunek. Zwrot towaru w rozumieniu ustawy (Dz. U. Nr 22, poz. 271) z dnia 02.03.2000 r. nie dotyczy towaru spersonalizowanego ( nadruk wskazany przez klienta).
 

ZWROTY

§1

Zgodnie z Ustawą z dnia 2 marca 2000 r. (Dz. U. Nr 22, poz. 271) Art. 7 ust. 1 w okresie 10 dni od dostarczenia zamówionego towaru (data przyjęcia paczki na liście przewozowym), konsument ma prawo jego zwrotu bez podania przyczyn w ramach odstąpienia od umowy, wg ogólnych zasad wynikających z przepisów dotyczących zawierania umów na odległość.

§2

Zwracany w tym trybie towar zostanie przyjęty tylko i wyłącznie wtedy, gdy będzie odesłany  w opakowaniu z kompletną jego zawartością, a sam produkt nieuszkodzony, nienoszący jakichkolwiek śladów używania. Towar powinien być odesłany w oryginalnym, nieuszkodzonym opakowaniu, przy czym brak oryginalnego opakowania (w sytuacji np. jego uszkodzenia lub zaginięcia) nie jest warunkiem przyjęcia zwrotu towaru.

Do zwracanego towaru należy dołączyć pisemne oświadczenie o odstąpieniu od umowy, dane do przelewu, oryginał paragonu lub faktury VAT. W przypadku zwrotu towar należy przesłać na własny koszt do siedziby sklepu podany w dziale KONTAKT. Jeśli towar nie budzi zastrzeżeń spełnia wyżej wymienione wymagania, zostaje wystawiony paragon korygujący lub faktura korygująca (kopia i oryginał), dokumenty wysyłamy do klienta. Po otrzymaniu podpisanej przez klienta kopii paragonu korygującego lub faktury korygującej sklep w przeciągu 10 dni roboczych wykonuje przelew w wysokości wartości przedmiotu (bez kosztów transportu) widniejącej na paragonie lub fakturze, na wskazane przez klienta konto bankowe. W przypadku, gdy towar nie spełnia w/w. wymagań, zostaje odesłany do klienta na jego koszt.

§3

Każdy zwrot musi być uzgodniony ze sklepem, w przeciwnym wypadku paczka może nie zostać przyjęta.
 

ZASTRZEŻENIA PRAWNE

§1

Wszelkie materiały oraz zdjęcia zawarte na stronach WWW.KARTKIWIELKANOCNE.ORG
chronione są prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tych danych do jakichkolwiek celów jest zabronione.
 

INFORMACJE OGÓLNE

§1

Wszystkie ceny na stronach WWW.KARTKIWIELKANOCNE.ORG są cenami netto (należny VAT wynosi 23%).

§2

Informacje znajdujące się na stronach internetowych sklepuWWW.KARTKIWIELKANOCNE.ORG  nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Wszystkie materiały zgromadzone na stronach sklepu WWW.KARTKIWIELKANOCNE.ORG mają jedynie charakter informacyjny. Klient składając zamówienie za pomocą mechanizmów dostępnych na internetowych
stronach sklepu, składa ofertę kupna określonego towaru na warunkach podanych w opisie produktu. Moment zawarcia umowy kupna-sprzedaży następuje podczas pisemnego potwierdzenia odbioru towaru przez klienta.

§3

WWW.KARTKIWIELKANOCNE.ORG dokłada wszelkich starań, aby opisy i zdjęcia były zgodne z rzeczywistością. W przypadku jakiejkolwiek niezgodności opisu z rzeczywistością, klientowi przysługuje zwrot w ciągu 10 dni od daty zakupu, zgodnie z przepisami o odstąpieniu od umowy zawartej na odległość. Zwrot towaru w rozumieniu ustawy z dnia 02.03.2000 r. nie dotyczy towaru spersonalizowanego ( nadruk wskazany przez klienta), art 10.ust. 3. par. 4

§4

Wszelkie dane osobowe uzyskane w trakcie działalności sklepu są poufne. Zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych informujemy, że dane osobowe kupujących są przechowywane w sposób uniemożliwiający dostęp osobom trzecim. Dane osobowe zbierane i przetwarzane są wyłącznie w celu realizacji zamówienia i nie będą w jakikolwiek inny sposób udostępniane lub wykorzystywane. Zgodnie z w/w. ustawą kupujący ma prawo do wglądu w swoje dane, do ich poprawiania oraz wniesienia żądania o zaprzestanie ich wykorzystywania.

§5

Dane osobowe użytkownika mogą zostać użyte w celu dostarczania mu ważnych informacji o produktach lub usługach, w tym aktualizacji i powiadomień. Dodatkowo, za zgodą użytkownika, możemy wysyłać mu informacje o innych produktach i usługach sklepu WWW.KARTKIWIELKANOCNE.ORG

§6

WWW.KARTKIWIELKANOCNE.ORG może ujawnić dane osobowe użytkownika, jeżeli jest do tego zobowiązana na mocy przepisów prawa lub jeśli uzna, działając w dobrej wierze, że takie postępowanie jest niezbędne do: (a) przestrzegania przepisów prawa lub podporządkowania się nakazom sądowym nałożonym na firmę Kartalia, Jolanta Karwowska; (b) ochrony lub obrony praw albo własności firmy Kartalia, Jolanta Karwowska jej witryn WWW.KARTKIWIELKANOCNE.ORG (c) wykonywania działań w krytycznych okolicznościach w celu ochrony bezpieczeństwa osobistego pracowników.

Własnością jest Kartalia, Jolanta Karwowska

§7

Osoby niepełnoletnie nie mogą wysyłać żadnych informacji, dokonywać zamówień świadczonych przez WWW.KARTKIWIELKANOCNE.ORG bez wiedzy i zgody swoich rodziców lub prawnych opiekunów.

§8

W sprawach nieuregulowanych w powyższym regulaminie stosuje się odpowiednie przepisy Kodeksu Cywilnego oraz właściwych dla umów zawieranych z konsumentami ustaw szczególnych m.in. ustawy z dnia 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu Cywilnego (Dz.U. 2002, nr 141, poz. 1176 z późń. zm.), ustawy z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz.U. nr 22, poz. 271 z późn. zm.).

§9

Do rozstrzygania sporów wynikających z umowy między stronami będącymi przedsiębiorcami właściwym będzie sąd miejscowo właściwy dla miejsca siedziby sprzedawcy. W przypadku umów zawieranych z kupującymi będącymi konsumentami właściwość sądu ustalana jest w oparciu o miejsce zamieszkania/siedzibę pozwanego lub miejsce wykonania umowy. 

§10

Regulamin określa zasady zakupów w sklepie WWW.KARTKIWIELKANOCNE.ORG Złożenie zamówienia przez klienta poprzedza zapoznanie się z treścią niniejszego regulaminu i zaakceptowanie wszelkich zasad w nim wymienionych, zaś w przypadku braku akceptacji regulaminu – jego postanowień, zamówienie nie może być złożone.